Градски находки

Black Flamingo в нощна София

Приютяваме се под крилата му, оцветени в черно, за да се насладим на един напълно нов подход за добро прекарване на вечерта. И то в сърцето на града!

Още когато прекрачихме прага му, сякаш се пренесохме във филма „Бурлеска“‒ и заради онези ярки светлини, обгръщащи сцената, и заради бара, на който можем да изпием неангажиращо едно питие и да си побъбрим с бармана, и заради приглушената, но уютна атмосфера. . Донякъде познахме, защото интериорът наистина е вдъхновен от кабарето като концепция и разбира се, от „Бурлеска“, но не очаквайте Crazy Horse или Moulin Rouge„Влизаш и попадаш във филм“, както казва Драго, който заедно с Влади и Филип, е сред виновниците за новата парти спирка в София. А „филмът“ тук винаги ще е различен. Защото Black Framingo не е само кабаре, не е само клуб, не е и само сцена за различни изпълнители. Black Flamingo е онова, което й липсваше на нощна София. Място, в което да се забавляваме между 8 и 12 вечерта, а не да се налага да излизаме в 1 през нощта и да търсим поредната гореща парти точка само в петък или събота.

„Другото, което ни подтикна да направим това заведение, е, че в София, ако не слушаш поп фолк или електронна музика, няма да къде да отидеш“, включва се отново Драго. Според него, въпреки изобилието от клубове съществува известна претенциозност , която ни оставя извън пределите им. Затова тук дори няма да обявяват какво и кога точно ще се случва – дали ще има балет, дали ще има само музиканти, дали ще има диджей, защо не и театър. „Искаме поне в началото да бъде изненада за нашите клиенти и те сами да го определят.“ Драго, Влади и Филип не настояват, че такова място или нещо не е правено преди. Напротив, просто като хора, които от години са в този бизнес, искат да надскочат себе си и да поднесат на своите клиенти нещо вълнуващо. 

Сцена за вдъхновение

Главният диригент в програмата ще бъде Влади, който има дългогодишен опит и в участието, и в организирането на шоу програми Black Flamingo няма да има собствена трупа, но преговарят с различни танцьори и изпълнители, за предпочитане - по-малко известни на публиката. „В момента има един екип по-скоро от музиканти, които обаче няма да са постоянно“, споделя Влади, на когото винаги му е липсвало подобно място в града.

„Искаме хората да се вдъхновяват тук, а сцената е отворена“, казват тримата. В същото време не искат да натоварват посетителите с прекалено силна музика и за да избегнат онова напрягане на разговорите в нощните заведения, които понякога ужасно ни уморява. И за онези, които искат да си говорят, докато отпиват от любимата си напитка, и за онези, които искат да танцуват. „Никой не ходи където и да било заради интериор или само заради музиката. По света има една приказка – „не ходя по барове, ходя при бармани.“ Отиваш там, където получаваш отношение. И ние точно това искаме – да създадем връзка с хората. Да могат да се отпуснат и наистина да се чувстват комфортно.“

А защо фламинго ли?

Защото, от една страна, е популярен парти символ, а от друга, им помага да се движат по ръба на комерсиалното, без да бягат от индивидуалността на мястото. „Цялата ни концепция е лек бунт към нещата, които се случват, защото всички правят едно и също, а ние искаме малко да разчупим правилата.“ И докато търсят различни вариации за логото, накрая се оказва, че то просто стои и ги чака върху една торба цимент. Случайно или не, забелязват върху нея едно черно петно, от което малко по-късно се ражда и черното фламинго. Драго ни показва и една снимка. Направил я е, когато започват ремонта, а на една от стените, изрисувана с графити и надписи, се откроява думата Flamingo. Така сякаш пъзелът се нарежда сам, името също. „Вярвам, че нещата се случват в правилното време и на правилното място“, допълва той.

Текстът е част от новия трети брой на списанието на "Момичетата от града", в който ви очакват още много и изключително интересни материали. А тук ще намите списък на всички места, на които можете да го откриете!

Какво още да очакваме още от "Нощ над града"?