Сега ни е паднало да ходим по музеи и галерии. Липсата на заведения превръщат свободното ни време във възможност за посещение на някое "културно мероприятие", дори и подобен туризъм да не е част от навиците ни. Любимият Пловдив е една от очевидните дестинации за такава целева разходка, това все пак е градът на художниците, както го определят туристическите справочници и брошури. В него винаги има какво да се види, дори и да познавате постоянните експозиции до последната картина. И макар годината на неговото домакинство на Културна столица на Европа да отмина, добрите традиции продължават и през февруари има какво да се види.
Кольо Карамфилов в галерия L'Union de Paris
По традиция галерията представя творби на художника в началото на всяка година. Тази експозиция е наречена с простичкото "Живопис и рисунки" и показва избрани творби от колекцията на галерията, които по традиция не са никак прости, а различни, предизвикателни, търсещи смисъл и посока.
"Живописта сега" - Пловдив 2021
Кураторската изложба в ГХГ Пловдив, ул. "Гладстон" 32 е наредена от Моника Роменска и представлява моментна снимка на пловдивските художници – "големите, живите и обикновените творци, които незнайно как продължават да работят и създават неведоми, от никого непоискани, но очаквани истини".
Идеалното тъмно – Светлин Колев в ГХГ Пловдив
Цветни, неочаквани и контрастиращи с очакването за тъмнина, заложено в заглавието на изложбата - картините на Светлин Колев впечатляват с своята категоричност и споделена интимност. Изложбата е впечатляваща със своите цветни, искрящи и вълнуващи платна, които странно контрастират с нейното заглавие.
На ул. "Стръмна" в Стария Пловдив
Левена Лазарова
Момиче с много имена – ако Левена ви е трудно, можете да я наричате Лена или Вени. Тези, които не чуват добре, може един-два пъти да се разминат и с Невена. Празнува имен ден на Цветница не защото така е решила, а защото баба й е от шопския край, където на „невен“ казват „левен“. За най-лесно – тя е Невена с „л“, но в никакъв случай не Невел...