Неделен книжен клуб

Три ужасно смешни книги

Нали се сещате за тези книги, в които има такива описания, че първо се смеете с глас сами и след това веднага искате да прочетете на някого същия пасаж и да се посмеете заедно. Така бях аз докато четях „Португалски неправилни глаголи“ на Алекзандър Маккол Смит преди няколко години. Тези дни си купих и останалите

Три ужасно смешни книги

Нали се сещате за тези книги, в които има такива описания, че първо се смеете с глас сами и след това веднага искате да прочетете на някого същия пасаж и да се посмеете заедно. Така бях аз докато четях „Португалски неправилни глаголи“ на Алекзандър Маккол Смит преди няколко години. Тези дни си купих и останалите две книги от същата поредица и ефектът им беше същия – неконтролируем смях и добро настроение през целия ден за мен и всички наоколо.
Авторът е професор по право и пише с голямо разбиране и любов за своя герой, също професор. От друга страна е всеизвестна враждата между англичани и германци на тема кой е по-велик и затова главният герой на „Португалски неправилни глаголи“ е немски професор – това е позволило на английския автор да го опише поне два пъти по-голям сноб и откачалка от предполагаемото. Професор Мориц Мария фон Игелфелд е филолог в Регенсбург, но пътува по целия свят и приключенията му са колкото невероятни, толкова и забавни. Продълженията „Някои особености на саламовидните кучета“ и „Вилата на ограничените възможности“ са също толкова смешни и приятни за четене. Отличен избор за лятото - слънце и смях – какво повече?