Издаденият от "Изток-Запад" роман на Гийом Мюсо – "Животът е роман", е увлекателен и се чете лесно. Аз успях да го прочета през почивните дни между различните дейности, включително избори и "неделна баня".
Не са редки случаите, когато даден автор в желанието си да излезе от определящото го русло и навика, си създава алтернативна личност, която твори по различен от познатия на публиката начин – от двукратния носител на наградата "Гонкур", получена под различни имена, Ромен Гари, през Борис Виан, та до днес, когато имаме Стивън Кинг и разклоненията, както и алтер его на Джоан Роулинг и Джон Банвил. Това е и една от темите залегнали в "Животът е роман".

По-същественото в тази книга обаче е взаимовръзката между героите и техния автор, отговорността, която има всеки създател на светове, пък било те и измислени, ако наистина са такива.
Лично за мен Гийом Мюсо не е успял така добре, както например един Стивън Кинг, да се справи с тези взаимоотношения – получило се е едно приятно четиво, което няма нищо общо със стряскащите и пораждащи етични въпроси образи на Краля.
В "Животът е роман", напротив, нещата се подреждат по възможно най-добрия начин с щастлив край и това го прави една неангажираща книга, подходяща за развлечение.
"Пиранези" на Сузана Кларк
Селина Йонкова
Де юре Селина Йонкова е зрял човек с деца и внуци, забележително умни и красиви при това! Ако някой оспорва това твърдение, е готова да води пунически войни. Желае им от цялото си сърце да са щастливи и никак не обича да се намесва в живота им, защото смята, че големите хора трябва да са самостоятелни. Затова и не обича да й казват кое и как се прави. Дори да прави грешки, те са си нейни и някои о...