Мода

4 сериала за модно вдъхновение

Крадем си стайлинг идеи и от малкия екран

За добро или за лошо през последните години гледането на сериали е едно от любимите ми занимания в свободното време. Отдавна ги предпочитам пред филмите, а и може да се каже, че напоследък често телевизионните поредици превъзхождат в пъти кинопродукциите.

През годините, освен всичко, сериалите са ми служили като истинско модно вдъхновение. Още като ученичка се прехласвах по стила на героините от „Клюкарката“ и „Малки сладки лъжкини“, по-късно любимка ми стана Минди от „Проектът Минди“, а „Д-р Зоуи Харт“ ме вдъхновяваше дори с визиите на мъжете.

„Кралици на ужаса“ не просъществува дълго, но ме накара да се влюбя в пастелните тонове, луксозните материи, пера, перли и кожа в тоалетите на героинята на Ема Робъртс и нейните протежета. А ретро визиите в „Момчетата от Медисън авеню“ ми напомняха да слагам рокля по-често, вместо всеки ден да избирам дънки. И тъй като любимите сериали със стилни героини отдавна свършиха, аз не преставам да търся нови модни вдъхновения от екрана. За щастие, не оставам разочарована. Ето и моят нов топ 4:

"Дръзки момичета"

Не е изненадващо, че този сериал е пълен с модно вдъхновение, при положение че разказва за три приятелки, които работят в женско списание. На пръв поглед забавен и неангажиращ, „Дръзки момичета“ успява да засегне и по-сериозни теми – като социалното неравенство, репродуктивното здраве, сексуалното насилие и други. Главните героини вдъхновяват не само със силното си приятелство и силата, с която се справят с проблемите си, но и с личния си стил. 

Кат, Джейн и Сътън са на двадесет и няколко – възрастта, в която повечето от нас експериментират и се опитват да намерят и изразят собствената си индивидуалност. В резултат на това ги виждаме в интересни и смели тоалети, които, честно казано, понякога граничат с абсурдното, но това всъщност е освежаващо и някак ни напомня, че не е толкова страшно да правим модни грешки.

И още...


"Ривърдейл"

Може и отдавна да съм минала възрастта за гледане на тийн драми и мистерии, но подозирам, че винаги ще бъдат за мен guilty pleasure. А „Ривърдейл“ съдържа всички елементи на жанра – спокойно и тихо градче, където всеки пази тъмна тайна, разочароващи родители и разбира се, красиви тийнейджъри, които освен да се справят с всички проблеми на пубертета, трябва и да разследват престъпления. Странно е как въпреки всички предизвикателства, пред които ги изправя животът, героите успяват да изглеждат безупречно стилно. Във визиите на всеки гимназист се усеща доза ретро шик, може би за да не забравяме, че сериалът е вдъхновен от поредицата на „Арчи комикс“, популярна през миналия век. Но въпреки това тоалетите им не изглеждат неадекватни за времето си.

Бети вдъхновява със задължителната си конска опашка и семпла, премерена елегантност, залагаща на базови и пастелни тонове, меки пуловери, класически дънки и прави поли. За разлика от нея, Вероника предпочита тъмните тонове и елегантните preppy съчетания, а Шерил е най-дръзка с любовта си към червеното и bombshell аутфитите. Дори непретенциозният гръндж стил на Джъгхед е вдъхновяващ.

Има още...


"Смразяващите приключения на Сабрина"

Още един сериал от вселената на „Арчи комикс“ и още един, който мога да поставя в графата guilty pleasure, без всъщност да се чувствам виновна, че го харесвам толкова много. Като малка бях фен на Сабрина на Мелиса Джоун Харт, но тази по-мрачна версия е просто великолепна. Подобно на „Ривърдейл“ и тук се усеща доза ретро шик и трябва да си призная, че нещо ме кара да се стремя към този тип естетика, винаги щом настъпи есен

Всеки в сериала има отличителен стил. Леките момичешки пуловери и елегантни палта на Сабрина са идеални за периода късна есен или ранна зима. Леля ѝ Зелда изпъква с класическа елегантност в красиви черни рокли и ретро къдрици, докато сестра ѝ Хилда залага на женственост в стил петдесетте. Мис Уордуел се отличава със сексапил ала фаталната жена, а визията на Прудънс – с дантелените яки и ръкави и тъмно червило – е интересно съчетание между ученическа униформа и салемска вещица.

И още...


"40 е новото 20"

В основата на „40 е новото 20“ е Лайза – жена на 40 години, на която ѝ се налага да се преструва на 26-годишна. Това предполага интересни модни решения, защото виждаме „26-годишната“ Лайза в забавни бохо тоалети – къси поли, кроп топове, гащеризони и цветни разкроени рокли. А в редките моменти, когато се връща към стария си живот, е в доста по-изчистени и премерени визии. От другите жени в сериала също можем да почерпим вдъхновение. Келси е олицетворение за амбициозна млада жена на работното място – тоалетите ѝ са бляскави, елегантни и привличащи погледите.

В Даяна виждаме успялата жена – стилна, без да е скучна, тя залага на дизайнерски тоалети и големи аксесоари. Артистичната натура на Маги се забелязва и в начина ѝ на обличане, а Лорън е забавният експериментатор, който не се страхува да смесва десени и да опитва нови трендове. Трябва да споменем и мъжете. Чарлз е това, което си представям, когато си говорим за мъжка елегантност и стил, а Джош ни печели с чара на лошо момче.

 

Женски сериали от ново поколение