Нещо очаквано

Непоказвани творби на известни автори представя есенният Салон на галериите

До 17 ноември любителите на изкуството ще могат да се насладят на творби, представени от 30 български галерии, на самостоятелни изложби на наши и чуждестранни автори, както и на съпътстваща музикална програма.

Непоказвани творби на известни автори представя есенният Салон на галериите

Есенният Салон на галериите е второто издание на форума за годината, което ще бъде открито на 13 ноември от 18,30 ч. в Зала 3 на Националния дворец на културата. До 17 ноември любителите на изкуството ще могат да се насладят на творби, представени от 30 български галерии, на самостоятелни изложби на наши и чуждестранни автори, както и на съпътстваща музикална програма.

Освен изложените произведения, посетителите на есенния Салон на галериите ще могат да разгледат и изложбите на Кеазим Исинов (“Човек, земя, космос”), скулптурите на Снежана Симеонова (“Успоредно”) и акварелите на проф. Иван Димов. Международното участие ще бъде представено от Кечкеметските художници, благодарение на Унгарския културен институт и Българското национално самоуправление в Кечкемет, Унгария.

Ателие-колекцията на Светлин Русев за времето на Салона на галериите ще може да се види само в НДК, представена както със знакови произведения, така и с нови постъпления.[[more]]През всичките дни на есенното издание на Салона на галериите ученици от Музикалното училище ще имат камерни изпълнения в Зала 3 от 17 до 18 ч. А по повод 330-годишнината от рождението на Йохан Себастиан Бах професорите от НМА “Проф. П. Владигеров” Велика Цонкова (цигулка) и Димо Димов (пиано) ще изнесат концерт в Зала 9.

Салон на галериите е една от първите инициативи на новото ръководство на НДК.

Илияна Китанова, координатор на проекта, благодари на галериите от първото издание. „Те участват отново- значи сме се спарвили добре. Броят им нарасна от 24 през първото издание на 30. Дано догодина станат 40 и повече, а след 10 години да открием и десетото издание”, пожела Китанова и припомни, че „тримата автори на съпътстващите това издание самостоятелни изложби, правят рядко изложби – по веднъж на 5-7 години”.