Нещо очаквано

Списание “Българска наука” прави подарък за 10-ия си рожден ден

Eдинственото безплатно онлайн издание у нас за естествени и хуманитарни науки подарява на своите читатели 80 от най-вълнуващите си и коментирани статии на български специалисти

Списание “Българска наука” прави подарък за 10-ия си рожден ден

По случай своята десета годишнина единственото безплатно онлайн издание у нас за естествени и хуманитарни науки “Българска наука” подарява на своите читатели 80 от най-вълнуващите си и коментирани статии на български научни специалисти през последното десетилетие.

Юбилейният 80-и брой на списанието включва 60 български автори, а впечатляващите 1111 страници представят увлекателни анализи в разделите “Наука”, “Технологии”, “Физика”, “Космически науки”, “Земя”, “Биология”, “Медицина”, “Икономика”, “История”, “Хуманитаристика” и “Военно дело”.

От новия брой, който можете да изтеглите оттук, ще научите:

В допълнение още хиляди вълнуващи статии ви чакат на интернет страницата на списанието, обновена специално по случай годишнината му. “Натрупаните за 10 години над 5000 материала съставляват най-голямата безплатна платформа за неформално образование у нас и своеобразна енциклопедия на българската наука, от която се възползват над 100 000 българи всеки месец”, коментират братята Петър и Росен Теодосиеви, основатели на “Българска наука”. Идеята за списанието се ражда през 2005 г., когато двамата близнаци са все още в Х клас. “По това време много от нашите съученици, а и ние самите, имахме нужда от допълнителна информация по теми, които изучавахме в училище, но ресурсите ни бяха ограничени. Това ни мотивира да създадем списание в помощ на българските ученици и студенти и да го разпространяваме безплатно, защото знанието трябва да е достъпно за всеки”, допълват Росен и Петър, които вече 10 години дават гласност на българската наука в страната и чужбина.[[more]]Всички статии в списанието са написани от български учени, специалисти и експерти в различни области и полета на знанието. Някои материали са разработени от любители, които правят собствени изследвания на дадени теми, като проучват архиви и документи. Специалисти от различни научни области щателно проверяват всяка една теория, публикация и информация, за да не се допускат грешки и субективност на представените научни търсения.

Ако искате да научите повече за другите образователни проекти, които братята Петър и Росен Теодосиеви са реализирали през годините, следете сайта на списание “Българска наука” и фейсбук страницата му.