Общество

Боряна Калейн се класира за финала в индивидуалната надпревара

Осмо място за българската състезателка

Снимка: Jamie Squire/Getty Images

Боряна Калейн успя да влезе в топ 10 след квалификациите при индивидуалната надпревара по време на Олимпийския турнир по художествена гимнастика в Токио. „Беше тежко състезание, но аз дадох максимума от себе си“, сподели българската състезателка по художествена гимнастика пред БНТ, като призна за леките грешки, които е допуснала при съчетанията си. Въпреки това тя получи оценка от 24.100 за играта си с обръч, 25.800 – за топка, 19.150 – за лента, а най-високо Боряна бе отличена за съчетанието с бухалки – 26.600. Тя завърши на пето място след третия уред и на осмо след финалното си излизане.

„Пожелавам си да играя по-уверено“, сподели Калейн за финала, който я очаква.

За съжаление, Катрин Тасева остана извън топ 10, въпреки че тя беше на десета позиция след третия уред. За нея това се оказа последното състезание, защото гимнастичката сподели, че слага край на състезателната си кариера след участието си на Олимпиадата в Токио. По време на квалификациите Катрин записа следните резултати: 24.450 за обръч, 24.600 за топка, 24.400 за бухалки и 17.650 за лента, които й осигуриха 14-о място.

На първо и второ място съвсем неизненадващо се наредиха сестрите Дина и Арина Аверини, които продължават да бъдат непобедими и основни претенденти за медалите, а на трето остана Линой Ашрам.

Финалът е утре и стискаме палци за Боряна Калейн. В утрешния ден стартира надпреварата и при ансамблите в художествената гимнастика.

Първи златен медал за България! Браво, Ивет Горанова!