Общество

Британската ЛГБТ+ армия

Когато различната полова ориентация не е проблем

Британската ЛГБТ+ армия

Снимки: British Army

"Армия, която с основание е призната за явно приобщаващ работодател, който уважава различията, привлича таланти от всички области на обществото, открито възприема равенството на възможностите и винаги оспорва неприемливото поведение."

Така началникът на Генералния щаб на Британската армия, генерал сър Марк Карлтън-Смит, описва успешния модел, който военните прилагат във Великобритания. Защото думата толерантност там като че ли значи повече, отколкото у нас и различната полова ориентация не от значение, когато уменията са на лице. 

За да отбележат месеца на Прайда те представят с гордост своята ЛГБТ + мрежа.

Тя съществува за насърчаване на работна среда, в която армейският персонал, включително ЛГБТ + войниците, се чувстват подкрепени и оценени, което им дава възможност да реализират кариерния си потенциал и да бъдат възможно най-добрите версии на себе си.

Заместник-началникът генерал-лейтенант Тикъл допълва, че като основен офицер от армията негова цел е да гарантира, че всеки офицер и войник в армията получава уважение независимо от своя чин, персонални характеристики или произход.

Разнообразието, приобщаването и уважението стоят в основата на ценностите и етиката на армията, категоричен е той:

"За да продължим да бъдем признати за една от водещите армии в света, ние трябва да можем да набираме и запазваме разнообразие от таланти и мисли, черпейки се от всички слоеве на обществото."

"Това изисква всеки от нас да премисли своите действия и да провери дали са приобщаващи."

"Ще предизвикам тези, които не проявяват това уважение към другите и ще бъда безмилостен при изкореняването на всякакви случаи на неприемливо поведение, насочени към членове на армията или други хора. Очаквам всички да направят същото."

Междувременно у нас агресията срещу ЛГБТИ и куиър хора ескалира. Това най-вероятно е свързано с наближаването на изборите и опитите на патриотичните партии да привлекат гласоподаватели, използвайки "старата схема". Вместо да говорят за икономика, политика, здравеопазване или образование, те често предпочитат да се възползват от типичната балканска нетолерантност към различните. 

 

С музика срещу хомофобията