Общество

Чистачката, която стана сензация в Туитър

Джули срещу Джули

Чистачката, която стана сензация в Туитър

Джули и синът й Джо. Снимка:instagram.com/joe_cousins89

Миналия петък 67-годишната Джули Казинс е напуснала работата си като чистачка в британската банка HSBC след 35 години стаж в бранша. Напускането й е придружено от писмо до шефката й, която също се казва Джули. Писмото се рапространи в Туитър и превърна историята на Джулитата в сензация. Причината –  Казинс повдига въпроса за лошото отношение помощния персонал. Автор на публикацията е синът й Джо.

„Здравейте, дами, утре ще бъде последното ми почистване за HSBC. Приготвила съм комплект от почистващи материали за човека, който ще дойде след мен, независимо кой е той“, пише Джули в писмото. „Напускам работа, след като Джули ме нахока в офиса. Беше агресивно и злобно, но това е отражение на твоя характер, не на моя“, допълва дамата от обслужващия персонал.

„Отсега нататък моля всички вие да помните, че в свят, в който можете да бъдете всичко, бъдете мили, защото никой от вас не е по-добър от чистачката“, завършва Джули.

Към публикацията пък Джо е написал „И затова обичам майка си. Тя чисти банки от 35 години и днес напусна с тази прекрасна бележка, оставена за този ужасен мениджър. Честито пенсиониране, мамо – винаги се смееш последна“.

 

От HSBC заявиха пред Би Би Си, че не могат да коментират отделни кадрови въпроси, но все пак проверяват  какво се е случило. Джули разказва пред Mail Online, че се пенсионира и макар някои хора да не вземат работата й насериозно, тя разчитала на нея през последните 5 години, които е прекарала в посочената банка. Тя споделя и че чистачите често се чувствали „забравени“ от другите хора на работното място. Затова и решила да напусне след инцидента – защото иска да работи на място, където се чувства комфортно.

Писмото й събра хиляди коментари и споделяния, както и вълна от сходни истории, разказани от децата на мъже и жени, работили като обслужващ персонал. Всички те разказват на какво унижение са подложени работниците само защото работата им е считана за по-маловажна.

 

90-годишната жена, която даде 32 млн. долара на телефонни измамници