Последователи на т.нар. Лъвска диета популяризират начина си на хранене в ТикТок, съобщи БТА. Инфлуенсъри и телевизионни водещи споделят в социалните мрежи какви позитиви им носи рестриктивната тридесетдневна диета, позволяваща само сурово месо, сол и вода.
Следването на режима се превръща в предизвикателство. Потребители от цял свят споделят прогреса си в следването на противоречивата диета. Някои от потребителите дори публикуват видеозаписи с ядене на сурово месо.
@mikhailapeterson Drop Any Questions About The Lion Diet Below
♬ original sound - Mikhaila Fuller
Последователите на диетата твърдят, че тя е начин да се справят с хроничните си здравословни проблеми, включително главоболие, алергии, безсъние.
Медицинското онлайн издание "Хелтлайн" публикува информация, според която, макар спазващите диетата да я смятат за универсален източник на позитиви за здравето, съществуват и доста противници на този начин на хранене, според които тя е нездравословна, неефективна и излишно крайна.
@alicebrakel DAY 3 on the Lion Diet was harder but nobody remembers a quitter!!! #fyp #foryou #fördig #fordig #fürdich #4u #meat #carnivore #liondiet ♬ Buttercup - MixAndMash
Произход на лъвската диета
Микайла Питърсън разработва лъвската диета в опит да преодолее множество хронични заболявания. Тя е популяризирана от нейния и нейния баща, популярният психолог Джордан Питърсън, и обещава не само загуба на тегло, но и много други ползи за здравето.
По думите й до 22-годишна възраст тя е приемала повече от 10 различни медикамента, за да се бори с различни психологически и физически проблеми. Била е на антидепресанти от 5-ти клас, а до 17-годишна възраст има тежки проблеми с тазобедрена и глезенна става поради ювенилен ревматоиден артрит.
На 22 тя е диагностицирана с биполярно разстройство, хиперсомния, лаймска болест, псориазис и екзема.
В началото Питърсън споделя, че не е вярвала диетата да може да лекува сериозни проблеми. Но това се променя, след като тя спира глутена, за да излекува обрив. Тази малка победа води до експериментиране с кетогенната диета. След това тя се натъква на историята на жена, използвала режима на месоядни животни, за да излекува своята лаймска болест.