Звезди

Авторката на „Сексът и градът“ смята, че сериалът не е феминистки

Според Бушнел предаването не трябва да се превръща в наръчник за младите жени, които черпят вдъхновение от Кари Брадшоу

Авторката на  „Сексът и градът“ смята, че сериалът не е феминистки

снимка: candacebushnell/ Инстаграм

 Всички писатели, които подреждат думите така, че да вълнуват, имат способността да присядат за кратко в живота на другите. А когато го направят, всеки започва да интерпретира написаното посвоему и понякога се раждат известни недоразумения. Авторката на "Сексът и градът" Кандис Бушнел  например, наскоро заяви, че не смята, че шоуто, базирано на книгата й, е особено феминистко. Въпреки огромната популярност на сериала през годините, Бушнел обяснява пред New York Post в интервю, че почитателките не трябва да подражават на героините в шоуто, а да гледат на него единствено от развлекателната му страна.

Бушнел прояви доза здравословна критичност към сериала и изложи смело вижданията си.

"Не гледам на сериала по начина, по който го гледат другитеСтрахотно шоу е, наистина е забавно. Има обаче зрителки, които се ръководят от него в голяма степен в живота си."

Според нея продукцията не трябва да се превръща в наръчник за младите жени, които черпят вдъхновение от главната героиня. В сериала Брадшоу намира любовта в лицето на привлекателен и богат мъж, когото нарича Тузара. Авторката на книгата смята, че превръщането в самоцел на това да откриеш именно такава личност в живота си, може да има пагубни последствия върху личността и развитието.

"Да си намериш заможен мъж не е най-рентабилният избор в дългосрочен план" – споделя тя.

 

"Мъжете може да са токсични за жените по много различни начини. Никога не говорим за това, но е нещо, над което жените трябва да се замислят – можеш да постигнеш много по-малко, когато зависиш изцяло от един мъж."

Това е и нишката, която според авторката сериалът така и не е показал и по тази причина е в състояние да създаде нереалистични представи за любовта като цяло.

"В крайна сметка посланието на сериала не беше много феминистко. Това обаче е телевизия, предназначението й е да забавлява. Затова хората не трябва да се опитват да подражават на героите от сериалите в реалния си живот."

Саманта, чиято роля се изпълняваше от Ким Катрал, отказа да се включи в новите епизоди и Кандис Бушнел изрази пълна подкрепа към решението й. "Може би просто вече не иска да е този персонаж" – споделя авторката.  Според нея от HBO ще се възползват докрай от историята, за да спечелят възможно най-много пари. На отговор на въпроса дали ще го гледа обаче, тя отговаря положително и му пожелава успех. 

Рубриката на Кандис във вестник "New York Observe"“, в която дава съвети за срещи и връзки в началото на 90-те е пресътворена в книгата "Сексът и градът", която излиза през 1997 г. Година по-късно HBO купуват правата за екранизация и сериалът се превръща в любим за мнозина по света.

„Сексът и градът“: имаме ли нужда от продължение 20 години по-късно?